Із витоків історії розвитку фізкультурного руху і спорту на Золочівщині.

В цьому розділі ми хочемо розповісти про тих хто творив і примножував славні традиції розвитку фізкультурного руху і спорту на теренах Золочівщини.

Перше спортивне товариство "Сокіл" у місті Золочів було засновано у 19-30 р.р.,його головою став Іван Гаврилів ,один з директорів Союзу Кооператив у Золочеві.Видатними діячами товариства того часу були Левко Гусак ,Микола Павлишин ,Славко Ховзун, Емма й Ольга Рудівні , Степан Біловус,Ярослав Петрик ,Ірина Шипула і профеесор Т.Юркевич. Члени "Сокола" брали участь у відзначенні національних свят ,різних імпрез,фестивалів ,фізкультурних вправ і хороводів . При товаристві "Сокіл" була футбольна команда ,серед змагунів були першокласні гравці .Команда проводила футбольні зустрічі з командами :"Богун" м.Броди,"Лисоня"м.Бережани,"Поділля"м.Тернопіль . Найкращими змагунами команди були :Іван Строчан,Роман Квасовський,Володимир Богонович,Мирон Лех,Іван Бойцун,Василь Косаревич,Іван Рудий,Михайло Богонюк та інші.

В звязку з тим . що поляки полювали за нашими гравцями , було вирішено скликати "сходини" всіх змагунів і симпатиків ,щоб вирішити подальшу долю команди .У середині 1936 року було засновано окреме спортивне товариство УСТ"Русалка".Першим головою новоствореної команди був Мирон Сагатий(1936-38р.р),а наступним проф.Кіналь .Слід згадати ,що "Русалка" здобула чемпіонат Золочева , перемігши поляків , жидів і мішанців. Це був час вершинної слави "Русалки" , і на змагання приходили тисячі народу.На цей час функціонували два стадіони ,спортивні площадки та басейн, де проводили своє дозвілля мешканці Золочева.

/Files/images/storichniy_naris/DSC04574.JPG/Files/images/storichniy_naris/3z.JPG/Files/images/storichniy_naris/Foto2.jpg
/Files/images/storichniy_naris/Foto.jpg/Files/images/storichniy_naris/Foto3.jpg/Files/images/storichniy_naris/Foto1.jpg

В післявоєнні роки діітей не потрібно було загонити на спортивні площадки .Якась внутрішня потреба в спорті .потреба самовираження через нього притягувала тодішне покоління до занять спортом в Золочівській ДЮСШ , яка була заснована у 1947 році . Першим директором було призначено Орлова В.І (1947р.р.) .На цей час функціонувало відділення гімнастики і акробатики ,спортивних ігор та легкої атлетики.

Тренерами викладачами на відділенні гімнастики працювали:Климов А.А,Губіна І.М,Орлов В.І,Курбатов А.І,Губанова І.М,Лапшин І.П,Кузнецов В.В,Христюк М.Г,Черевін А.П,Устинов В.Я,Ізбаш П.С,Устинова Є.І,Максимюк В.В,Іваненко А.П, .Збірні команди школи приймали участь у обласних змаганнях, які проходили святково і на високому організаційному рівні. На протязі всьго існування відділення гімнастики юні гімнасти виступали з показовими виступами. З обручами та стрічками ,на брусах і з акробатичними номерами виступали вони на багатьох святкових концертах, під час святкових демонстрацій.Своєю пластикою , граціею, майстерністю вони зачаровували тисячі жителів міста, району.

/Files/images/istorichn_foto/DSC04248.JPG/Files/images/istorichn_foto/DSC04244.JPG/Files/images/istorichn_foto/DSC04245.JPG

У 1953 році було відкрите відділення баскетболу яке проіснувало по 1984рік.Багато років свого життя (1955-84р.р) віддала розвитку баскетболу в ДЮСШ Галас М.І. Під її керівництвом збірні команди школи вдало виступали в обласних змаганнях, займаючи призові місця. Кращими вихованцями були :Шумляк І,Ксьонзик О,Домашнева Л.

Також на відділенні працювали :Косуліна Г.С,Лапіна Г.С,Сорокіна Л.В,Трошинок В.Є,Заброцький В.М-кращі вихованці:Нагорний В,Лісовик Б,Погодін В,Мадзей М,Маліновський І. ,Кудлак В.П(Бірулін Ю,Козлов Я,Іващенко А,Мадзей Ф,Соловьев В),Лісовик Б.Б(Бурин С,Процишин О,Захарчук Г,Карабін Р,Ромців О)

/Files/images/storichniy_naris/DSC04304.JPG/Files/images/storichniy_naris/DSC04325.JPG/Files/images/storichniy_naris/DSC04327.JPG

У 1966 році відкрито відділення плавання, яке проіснувало недовго і в 1971 році було закрито. Тренером працював відомий фахівець Козубай М.Й. Заняття проводились в басейні місцевої війскової частини внутрішніх війск.Його вихованці :Бакалов С. Загуляев С. Стефура М.Берестнева Т.Штабнов В. ставали неодноразовими переможцями та призерами обласних змагань .Пізніше на базі Білокамінської СШ в 1979 році було відновлено роботу відділення. Воно проіснувало до 1986 року .Вагомий внесок в розвиток плавання в районі зробив тренер-викладач Стефура М.М , кращими вихованцями якого були : Делятинський С,Ложовський В,Шкільна Н,Вовчак Р,Вовчак В.

Пізніше тренерами працювали:Тараканов О.М,Попов В.А,Вороновський В.С та Шкільна Н.І.

На сьогоднішній час Стефура М.М разом із своїми вихованцями Делятинським С.Ложовським В. успішно виступають в чемпіонаті України , в складі збірної команди України з плавання серед ветеранів в чемпіонаті Європи , престижних Міжнародних турнірах .

/Files/images/storichniy_naris/DSC04355.JPG/Files/images/storichniy_naris/DSC04340.JPG/Files/images/storichniy_naris/DSC04344.JPG
/Files/images/storichniy_naris/Спорт008.jpg/Files/images/storichniy_naris/DSC04242.JPG

Пізніше директорами спортивної школи працювали Климов А.А(1948р.) , Курбатов А.І(1949р.),Лапшин І.Г.(1949-1953р.р.) Устінов В.Я.(1953),Дудкевич Я.І(1954р), Галас Р.Г.(1957-82р.р) . Саме на цей період припадае найбільший розквіт дитячого та юнацького спорту .Наші юнаки та дівчата в ті роки входили у збірну команду Львівщини , а їхні окремі результати в легкій атлетиці в районі щей до цього часу не перевершені.

/Files/images/galas/DSC04250.JPG/Files/images/galas/DSC04298.JPG/Files/images/galas/DSC04252.JPG

Багато зусиль для покращення матеріальної бази школи приклав Стефура М.М.(1982-2003р.р.). З його ініціативи було відкрите відділення боротьби дзю-до , замінено пічне опалення на центріалізоване.Отримано на баланс школи красень- стадіон" Сокіл", де підвищують свою спортивну майстерність юні легкоатлети та футболісти спортивної школи та проводяться спортивно-масові заходи з різних видів спорту . Повне забезпечення коштами для потреб школи в цей час сприяло можливості усіх запланованих виїздів відділень школи на змагання різних рангів.Стефура М.М. сприяв оновленню тренерсько-викладацького складу з числа колишніх випускників ДЮСШ.

..............


Добру естафету у свого попередника прийняв сьогоднішній директор Лісовик Б.Б. Він став душею і локомотивом сьогодення школи. З його ініціативи та при підтримці відділу освіти проведено капітальний ремонт спортивного залу ДЮСШ . Збудовано відкритий спортивний майданчик зі штучним покриттям , введено в штат школи лікаря , який забезпечує поглибленний медичний огляд учнів відділень та здійснюе контроль за станом здоровя учнів під час проведення навчально- тренувального процесу та змагань.В приміщенні школи облаштовано кімнату психологічного розвантаження та душеву.Започатковано урочисте вручення свідоцтв про закінчення ДЮСШ випускникам відділень.

/Files/images/IMG_2143.jpg/Files/images/storichniy_naris/Спорт007.jpg/Files/images/1306580547_193v0810.jpg

Підліток прийшов сьогодні в спортивну школу .Прийшов щоб стати сильним , спритним , сміливим. Від нині спортивний колектив буде впливати на формування його осбистості і буде впливати тим більше . чим сильніший потяг підлітка до спорту .Сьогоднішні спортовці ДЮСШ - майбутнє нашої країни . Це вони продовжать славні традиції нашої школи і відкриватимуть нову сторінку спортивної слави нашої незалежної України в майбутньому.

.......

Кiлькiсть переглядiв: 335